Pasażerowie zobowiązani są do zgłoszenia się do odprawy biletowo-bagażowej:

W związku z ostatnimi doniesieniami dot. wzmożonego zagrożenia terrorystycznego i wydłużenia się czasu kontroli bagażu jak i dokumentów, zaleca się wcześniejsze przybycie do portu.

W przypadku rejsów międzynarodowych pasażer zobowiązany jest posiadać WAŻNY paszport oraz inne dokumenty podróżne - wizy, świadectwa szczepień (o ile takowe są wymagane). W przypadku podróży na liniach krajowych czy też w obrębie Unii Europejskiej pasażerowie narodowości polskiej mogą posługiwać się dowodem osobistym.

Po przybyciu na lotnisko pasażer powinien zgłosić się do właściwego dla danego lotu stanowiska odpraw (check-in). Tutaj po kontroli biletu jak i dokumentu tożsamości otrzymuje kartę pokładowa upoważniająca go do wstępu na pokład samolotu. Bagaż po oznakowaniu, kontroli pod względem bezpieczeństwa jak i celnej, kierowany jest do samolotu. Z ważnym paszportem oraz kartą pokładową pasażer udaje się do hali odlotów. Przed wejściem do niej podlega wraz z bagażem podręcznym kontroli bezpieczeństwa. Po zapowiedzi personelu obsługi lotniska o gotowości przyjęcia podróżnych na pokład statku powietrznego, pasażerowie, po okazaniu dokumentu tożsamości jak i karty pokładowej udają się do samolotu.

Limity gabarytowe bagażu podręcznego (przewożonego w kabinie samolotu) jak i rejestrowanego (przewożonego w luku samolotu), są zależne od destynacji podróży oraz wymogów poszczególnych linii lotniczych.

Dla wygody i bezpieczeństwa podróżnego wskazane jest dodatkowe oznakowanie bagażu specjalnymi przywieszkami dostępnymi przy stanowiskach odprawy. W przypadku zagubienia bagażu pomogą one zidentyfikować jego właściciela.

Ze względu na wzmożone zagrożenie atakami terrorystycznymi zaleca się śledzenie "na bieżąco" aktualnej listy przedmiotów zabronionych do przewozu w bagażu rejestrowanym oraz podręcznym. Szczegółowych informacji udzielają poszczególni przewoźnicy. Newsletter
Nadziendobry

Formy płatności za bilety lotnicze

Visa Mastercard Mtransfer Bzwbk Inteligo American_express Dinners_club Pci_dss

Tradycyjne linie lotnicze

Tanie linie lotnicze

Ryanair Wizzair Germanwings Norwegian Easyjet